+48 41 33 030 33

Światowy Dzień Zdrowia w Bristol**** Art & Medical SPA!

07 Kwi 2017

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

W tym roku Bristol Art & Medical SPA oraz Intercard zwróciły uwagę na choroby układu sercowo – naczyniowego, które stanowią główną przyczynę przedwczesnych zgonów w Polsce i Europie. Jak podaje WHO, w Europie 42% zgonów kobiet oraz 38% zgonów mężczyzn poniżej 75. roku życia wynika z chorób układu krążenia.

Choroby układu sercowo-naczyniowego opiewają schorzenia serca i naczyń krwionośnych. Należą do nich przede wszystkim: choroba wieńcowa i zawał serca, udar mózgu, choroby naczyń obwodowych, nadciśnienie tętnicze, przewlekła niewydolność serca, jak i zaburzenia rytmu serca.

Większość z tych chorób rozwija się przez wiele lat, powoli, nie dając żadnych symptomów, a pierwsze objawy pojawiają się dopiero, kiedy zmiany są już zaawansowane. Jak podkreślają kardiolodzy, nawet te, które mają nagły początek (np. zawał serca) stanowią odbicie procesu toczącego się w organizmie od wielu lat. Lekarze bardzo często przyjmują pacjentów w różnym wieku, którzy wcześniej nie  byli leczeni z przyczyn kardiologicznych, a zgłaszają się z zaawansowaną niewydolnością serca, ciężkim nadciśnieniem tętniczym,  czy rozległym zawałem serca.

Jak podkreślają eksperci Bristol Art & Medical SPA oraz Intercard – dlatego tak ważne są badania, profilaktyka i eliminacja szkodliwych czynników z otoczenia.

Dostrzegając wszystkie powyższe potrzeby, 7 kwietnia w godzinach 14:00 – 18:00 Bristol Art & Medical SPA oraz Intercard będą bezpłatnie badać i edukować pacjentów. Konsultacje kardiologiczne będą odbywać się pod okiem dr Jacka Godlewskiego, specjalisty w dziedzinie kardiologii i chorób wewnętrznych, ordynatora Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Pińczowie.

W programie Dnia Zdrowia, odbywającego się na terenie sanatorium przy ul. 1 Maja 1 będzie między innymi bezpłatna konsultacja kardiologiczna wraz z badaniem EKG i pomiarem ciśnienia tętniczego, poradnictwo fizjoterapeutyczne dotyczące aktywności fizycznej obniżającej ciśnienie tętnicze krwi, jak również minimalizującej ryzyko wystąpienia chorób o podłożu kardiologicznym, bezpłatna możliwość skorzystania z sali cardio, bezpłatne zajęcia grupowe prowadzone przez instruktora wraz z nauką ćwiczeń oddechowych i przeciwzakrzepowych, prezentacja działania bieżni antygrawitacyjnej jako urządzenia do treningu biegowego, nie obciążającego układu sercowo – naczyniowego wraz z krótkim treningiem próbnym oraz możliwością zakupu karnetów na treningi na urządzeniu.

Zajęcia odbywają się indywidualnie lub w grupach. Obowiązkowa rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu: 41 330 30 33, wew. 1

Bristol Busko-Zdrój ****
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij