+48 41 33 030 33

Kurs manualnej terapii punktów spustowych

06 Maj 2017

Kurs manualnej terapii punktów spustowych w dysfunkcjach układu ruchu – 6-7 maja w hotelu Bristol**** Art & Medical SPA

Już w następny weekend (6-7 maja) w hotelu Bristol**** Art & Medical SPA odbędzie się specjalistyczny kurs dla fizjoterapeutów z zakresu manualnej terapii punktów spustowych w dysfunkcjach układu ruchu.

Dwudniowe spotkanie, organizowane przez Technomex opiewa zagadnienia z zakresu zaburzeń mięśniowo-powięziowych związanych z występowaniem punktów spustowych oraz z wybranych metod ich terapii. Dzięki kursowi uczestnicy zyskają umiejętność praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy dotyczącej lokalizacji i terapii dysfunkcji układu ruchu związanych z występowaniem punktów spustowych.

Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe to niewielkie zmiany funkcjonalne w mięśniu, które mogą wywoływać wiele dolegliwości. Przede wszystkim wpływają na pracę całego mięśnia, zmniejszając jego siłę i elastyczność. Poza tym mogą powodować dolegliwości bólowe, zaburzać pracę autonomicznego układu nerwowego, lokalny metabolizm komórkowy a także mechanikę pracy całego ciała. To bardzo istotne, występujący w mięśniu punkt spustowy może zmniejszać skuteczność klasycznej rehabilitacji. Dlatego, jak podkreślają specjaliści Technomex, tak istotna jest umiejętność diagnozowania, lokalizacji i terapii punktów spustowych.

Kurs zostanie poprowadzony przez mgr Michała Dylewskiego, związanego z zawodem fizjoterapeuty 16 lat. Od roku 2004 pracuje w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku, początkowo jako fizjoterapeuta/ terapeuta manualny, a od roku 2008 jako główny specjalista do spraw diagnostyki układu ruchu w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym Układu Ruchu. Od 2011 roku jest pracownikiem Centrum Terapii Manualnej im profesora F. Kaltenborna. Mgr Michał Dylewski to również wykładowca na Bydgoskiej Szkole Wyższej, a od 2010 roku certyfikowany instruktor kursów specjalistycznych.

Zapisy na kurs trwają do jutra, 30.04.2017 r. Wydarzenie serdecznie polecamy wszystkim głodnym wiedzy fizjoterapeutom.

Więcej informacji:

http://technomex.pl/szkolenia/manualna-terapia-punktow-spustowych-trigger-points-busko

Bristol Busko-Zdrój ****
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij