+48 41 33 030 33

Basen i saunarium

Basen i saunarium

Poznaj basen oczyszczany nanosrebrem, odpręż się w jacuzzi, skorzystaj z jednej z czterech wyjątkowych saun, przejdź się po uzdrawiającej ścieżce Kneippa. Strefa jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich gości Hotelu**** Bristol Art&Spa oraz Bristol Aparthotel. 

Cennik dla pozostałych osób:

od poniedziałku do czwartku

od 11.30 do 15:00 25zł/90min/os  /basen i jacuzzi/

od 15:00 do 22:00 30zł/90min/os /basen, jacuzzi i strefa saun/ 

w piątek

od 11:30 do 15:00 45zł/90min/os /basen, jacuzzi/

od 15:00 do 22:00 55zł/90min/os /basen, jacuzzi i strefa saun/ 

w soboty i niedziele

od 11:30 do 22:00 55zł/90min/os /basen, jacuzzi i strefa saun/ 

KARTNETY:

Karnet 12 godzin basen + sauny – 180 zł 

Karnet 12 godz basen + jacuzzi – 160 zł 

Karnet 12 godz na basen i salę cardio – 250 zł 

Karnet 12 godz na basen, sauny i salę cardio – 280 zł 

Aquafitness 6 zajęć – 90 zł

Aquafitness 12 zajęć – 150 zł

Kinezyterapia w basenie 5 zajęć – 100 zł

Bieżnia antygrawitacyjna – 6 zajęć – 140 zł

Bieżnia antygrawitacyjna – 12 zajęć – 250 zł

Basen

Nowoczesne technologie oczyszczania wody, efektywność filtrowania i dezynfekcji przy użyciu nanosrebra zapewnia kąpiącym się komfort i bezpieczeństwo pod względem zdrowotnym. Srebro to naturalny środek bakteriobójczy i leczniczy. Zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów oraz nie podrażnia oczu. Tuż przy basenie znajduje się 8 osobowe jacuzzi z gorącą wodą. 

Saunarium

Nasze saunarium to strefa czterech saun. Sauna fińska, BIO, infrared oraz parowa są dostpne dla gości od 15:00 w dni powszednie i od 8:00 w weekendy i święta. Uzupełnieniem strefy jest beczka z zimną wodą do schłądzania ciała po seansach oraz wytwornica lodu.

Noce Saunowe

W każdy przedostatni piątek miesiąca organizowane są noce saunowe.  W trakcie wieczoru odbywają się ceremonie naparzania w saunie fińskiej prowadzone przez profesjonalnhych saunmistrzów. Wieczór trwa od 21:00 do 02:00. a udział w nim wymaga wcześniejszego zakupu.

Bilety można kupować w recepcji medical, recepcji głównej lub na stronie internetowej: SKLEP ONLINE

Informacje : tel 41 330 30 33 wew. 1 lub email: recepcja_spa@bristolbusko.pl

Wieczór przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, a w trakcie jego trwania obowiązują zasady poprawnego saunowania.

Saunowy Savoir Vivre

 

Sauny to miejsce wyjątkowe i obowiązują w nich zasady, do których każdy odwiedzający powinien się stosować.

  1. Jest to strefa odprężenia, zachowaj w niej ciszę.

  2. Zanim wejdziesz do sauny weź letni prysznic i wytrzyj ciało do sucha

  3. Przed wejściem do sauny rozbierz się ze stroju kąpielowego, kąpielówek lub spodenek, zdejmij klapki, biżuterię i zegarek.

  4. Do saun  fińskiej, infrared i biosauny wejdź owinięty ręcznikiem lub pareo, usiądź na drugim ręczniku tak aby ciało nie miało kontaktu z drewnianymi ławami /również stopy/ Do sauny parowej wchodź nago spłukując miejsce do siedzenia przed i po seansie.

  5. W trakcie seansu odpręż się i nie rozmawiaj, jeśli chcesz polać piec wodą w saunie fińskiej zapytaj o zgodę współsaunujących.

  6. Po seansie, który powinien trwać do ok 15min w pierwszej kolejności weź nago letni prysznic i dokładnie zmyj pot ze skóry, dopiero  potem skorzystaj z beczki schładzającej

  7. Po seansie konieczny jest odpoczynek, niech trwa on minimum tyle czasu ile trwał seans.

Zalety korzystania z sauny:

Oczyszczenie organizmu z toksyn, pobudzenie krążenia, poprawa przemiany materii, regeneracja układu nerwowego, ograniczenie bólu poprzez redukcję napięcia mięśni, redukcja cellulitu, poprawa odporności organizmu, redukcja stresu i odprężenie

Przeciwwskazania:

Gorączka i infekcja organizmu, niewydolność krążenia, padaczka, nowotwory, infekcje skóry, niewydolność nerek, jaskra

 

Dlaczego powinniśmy saunować bez strojów kąpielowych?

W trakcie kąpieli cieplnej w saunie gruczoły potowe zaczynają wydzielać pot. Wraz z nim organizm wydala wiele niechcianych składników (toksyny, mocznik i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia).

Stroje kąpielowe, wykonane ze sztucznych materiałów, zatrzymują w otwartych porach naszej skóry składniki, które organizm chce wydalić co po pierwsze może powodować poparzenie miejsc intymnych a po drugie w połączeniu z wysoką temperaturą w saunie sprzyja rozwojowi bakterii wprost na naszej skórze.  Toksyny dodatkowo wchłaniają się w strój kąpielowy i na nim roznoszone są do jacuzzi, basenu czy np. leżaka. 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij