+48 41 33 030 33

Wykład na temat psychosomatyki i terapii manualnej w stresie - mgr. Kamil Małek

02 Apr 2022

"Anatomia Emocjonalna Duszy"  wykład na temat technik terapii manualnej mgr. Kamil Małek godzina 14:00 sala konferencyjna - zapisy w recepcji głównej.

Współczesny tryb życia sprawia, że żyjemy w coraz bardziej stresujących warunkach. Wedle wiedzy medycznej jeżeli organizm poddawany jest zbyt dużemu obciążeniu stresowemu prowadzi to do stopniowej adaptacji organizmu, ale także uszkadzania układu nerwowego i komórek w ciele ludzkim. Nasilenie stresu, wbrew temu, co może się wydawać, będzie prowadziło do coraz częstszego powstawania symptomów bólowych, objawów i dolegliwości ze strony ciała. Co więcej te dolegliwości wcale nie muszą być skorelowane z urazami czy przeciążeniami fizycznymi.

Każdy człowiek uczy się na drodze życia sposobów regulacji emocji i stresu oraz reagowania na trudne wydarzenia, które dotykają nas przez całe życie. TO nieodłączny element funkcjonowania naszego organizmu. W praktyce okazuje się jednak, że są ludzie, którzy radzą sobie ze stresem bardziej, a inni mniej. Czy to umiejętność wrodzona? Czy może nabywana na drodze rozmaitych doświadczeń?

Jeżeli interesujesz się tematem stresu, przeżywasz trudne emocje, masz nieuporządkowane zmartwienia lub dolegliwości z ciała, których nie da się zdiagnozować przed badania diagnostyczne? Przyjdź na wykład pt. "Anatomia Emocjonalna Duszy" i dowiedz się jak możesz wspomóc regulację stresu i emocji, czym jest zjawisko dysautonomii oraz syndrom "przelewającego się wiadra". Jakie historie może nieść zapisane w sobie ciało? Jak fizjologicznie stres obciąża układ nerwowy, co wspólnego z tym wszystkim ma nerw błędny oraz jak na drodze życia uczymy się reagować na stres i różnorakie emocje?

Podczas wykładu dowiesz się w jaki sposób możemy pomóc oraz poznasz sposoby wspomagające radzenie sobie z bodźcami stresogennymi, w tym: saunowanie, medytacja, trening oddechowy czy terapia czaszkowo-krzyżowa.

Bristol Busko - Zdroj ****
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close