Medycyna manualna

Terapia manualna
To nowoczesny, indywidualny, fizjoterapeutyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu.
Terapia manualna
To nowoczesny, indywidualny, fizjoterapeutyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu.
Obejmuje swym działaniem diagnozę i leczenie zaburzeń strukturalnych narządu ruchu: stawów, mięśni, nerwów. Na terapię manualną składają się odpowiednie testy wykrywające zaburzenia ruchomości oraz techniki zmierzające do przywrócenia prawidłowej gry stawowej, a także równowagi pracy mięśniowej. Wszystkie te techniki wykonywane są ręcznie przez terapeutę. Polegają one na mobilizacjach, manipulacjach na stawach kręgosłupa i kończyn, a także na oddziaływaniu na tkanki miękkie (mięśnie, powięzi, więzadła, ścięgna), a za ich pośrednictwem na układ nerwowy.
Uzupełnieniem działania terapeuty są automobilizacje, czyli samodzielne ćwiczenia wykonywane w domu, zwiększające lub utrzymujące prawidłową ruchomość.
Suche igłowanie podczas terapii manualnej
Zdrowy Kręgosłup
Ćwiczenia prowadzone w formie zajęć grupowych mające na celu poprawę trofiki mięśni oraz czucia prawidłowej postawy ciała.
Trening stanowi zarówno profilaktykę, jak i terapię bólu pleców. Pozwala na przywrócenie optymalnej elastyczności przykurczonych tkanek i zwiększa zakres ruchomości w poszczególnych stawach. Szczególną uwagę poświęca się wzmacnianiu mięśni określających ułożenie miednicy m. in. pośladkowych, brzucha i bioder oraz mięśni głębokich odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa.
Czas zajęć: 30 minut.
Częstotliwość: codziennie lub co drugi dzień.