Fizykoterapia

LAMPA Q.LIGHT
Leczenie światłem spolaryzowanym o działaniu biostymulacyjnym, mającym zastosowanie w traumatologii, reumatologii, medycynie sportowej, neurologii, chirurgii oraz dermatologii.
LAMPA LUMINA
Lampa przeznaczona do wykonywania zabiegów ciepłoleczniczych i światłoleczniczych za pomocą emitowanej energii cieplnej promieniowania podczerwonego.
Laser wysokoenergetyczny
To promieniowanie światła monochromatycznego, spolaryzowanego o dużej gęstości energii docierającego do głębiej położonych struktur komórkowych.
Fala uderzeniowa
Jest nowoczesną, wysoce efektywną metodą leczenia, wykorzystującą akustyczne fale przenoszące energie w bolące miejsca.
Prąd galwaniczny
To sanatoryjny zabieg elektroleczniczy, polegający na przepływie prądu stałego w tankach między dwoma elektrodami.
Jonoforeza
To zabieg elektroleczniczy, polegający na wprowadzeniu do tkanek leków za pomocą prądu stałego.
Elektrostymulacja
To zabieg elektroleczniczy, którego celem jest wywołanie skurczu mięśnia lub całej grupy mięśni za pomocą prądu impulsowego.
Prądy diadynamiczne
Zabieg elektroleczniczy polegający na wykorzystaniu prądu sinusoidalnie zmiennego. Rodzaj wybranego prądu do zabiegu ściśle jest uzależniony od żądanego efektu terapeutycznego.
Prąd Traberta
Zabieg elektroleczniczy z wykorzystaniem prądu jednokierunkowego o częstotliwości około 143 Hz.
Prądy interferencyjne Nemeca
Zabieg elektroleczniczy z użyciem prądów średniej częstotliwości powstałych wyniku nałożenia (interferencji) w tkankach dwóch prądów przemiennych.
PRĄDY KOTZA
Polegają na precyzyjnym wywołaniu skurczów głębiej położonych włókien mięśniowych przez działanie prądem o średniej częstotliwości 2500 Hz, zmodulowanej do częstotliwości niskiej 50Hz.
ULTRADŻWIĘKI
To fale akustyczne o częstotliwości wyższej niż zakres słyszalny.
Mają działanie mechaniczne, cieplne i fizykochemiczne. Metody i zabiegi uzdrawiania ultradźwiękami są często stosowane zarówno w sanatoriach, jak i zwykłych przychodniach rehabilitacyjnych.
Wywołują reakcję przeciwbólową, przekrwienną, zmniejszają napięcie mięśni, hamują procesy zapalne, przyśpieszają przemianę materii, zwiększają rozciągliwość włókien kolagenowych.
Czas trwania zabiegu 3-6 min., ilość ustalana indywidualnie przez lekarza prowadzącego.
Wskazania:
- Zespoły bólowe stawów i kręgosłupa,
- Nerwobóle,
- Przykurcze,
- Blizny,
- Ostrogi piętowe,
- Zespół bolesnego barku, łokcia,
- Rwa kulszowa i barkowa,
- Bóle poamputacyjne,
- Szczękościsk.
UWAGA! Wymagane jest zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do skorzystania z zabiegu. Możliwa konsultacja lekarska na miejscu za dodatkową opłatą.