Inhalacje

Inhalacje

Zwane wziewaniami,  polegają na wprowadzeniu do dróg oddechowych aerozolu leczniczego w celu wywołania efektu terapeutycznego.
Aerozole są wytwarzane w urządzeniach zwanych inhalatorami.
 
Do aerozoloterapii stosuje się wody mineralne, leki, olejki i inne środki lecznicze. Podczas inhalacji należy siedzieć na krześle z wyprostowaną klatką piersiową, oddychać spokojnie, wolno - robiąc głębokie wdechy.
 
Czas trwania zabiegu 15 min.
 
Wskazania: 

  • Alergie,
  • Dychawica oskrzelowa oraz astma,
  • Zapalenie płuc, zatok i oskrzeli,
  • Nieżyty lub zaniki śluzówki,
  • Choroby krtani,
  • Stany wyczerpania głosowego,
  • Procesy zanikowe śluzówki dróg oddechowych,
  • Przewlekły nieżyt nosa, gardła, krtani i oskrzeli, rozedma.

 
Jednym z kluczowych elementów jaki wyróżnia uzdrowiskowy hotel Bristol odinnych sanatoriów położonych w Busku-Zdroju jest fakt, iż jako jedyny w Busku jest on wyposażony w elektrostatyczny oczyszczacz powietrza. Powietrze w całej przestrzeni uzdrowiskowej, hotelowej i restauracyjnej jest oczyszczane, nawilżane oraz jonizowane. Taka oczyszczona "atmosfera" dodatkowo służy inhalacji i wspomaga lecznie wielu chorób w tym astmy, alegrii czy chorób układu oddechowego.

zobacz także

Platforma odchudzająca

Platforma odchudzająca –odbywa się w ramach treningu dotleniającego w celu aktywizacji całego układu mięśniowego. Jest to doskonały trening dla osób, które nie mogą wykonywać lub nie lubią ciężkich ćwiczeń w siłowni. W efekcie działania Platformy redukowana jest tkanka tłuszczowa i cellulit, sylwetka nabiera kształtów, a skóra staje się bardziej elastyczna. Ponadto ulega zmniejszeniu napięcie mięśniowe, co prowadzi do redukcji stresu. 

Czas trwania:30min Cena od:25zł
Czytaj więcej

Solarium

Zabieg podczas którego promieniowanie emitowane przez lampy solaryjne uruchamia produkcję witaminy D. Dobrze wpływa na nasz system nerwowy, wzmacnia kości oraz pomaga w leczeniu problemów zdrowotnych takich jak np łuszczyca czy trądzik. W naszej strefie klimatycznej,  często odczuwamy brak światła słonecznego.

Czas trwania:10min Cena od:20zł
Czytaj więcej

Nauka pływania

Prowadzona jest indywidualnie przez ratowników Medical Center, którzy dostosowują metody nauczania do poziomu sprawności psychofizycznej. Na etapie podstawowym uczą oswojenia z wodą, pracują nad techniką i koordynacją ruchów. Dla osób, które potrafią pływać lekcje pozwolą na doskonalenie określonych technik pływania.

Czas trwania:45min Cena od:45zł
Czytaj więcej

Zajęcie rekreacyjne grupowe

AQUA FITNESS, ĆWICZENIA WZMACNIAJĄCE MM, PIŁKI THERA BAND,  NORDICK WALKING.

Czas trwania:30min Cena od:25zł
Czytaj więcej
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij