+48 41 33 030 33

Zawijanie częściowe borowinowe

Zawijanie częściowe borowinowe

Zabieg wykonuje się z pasty borowinowej w postaci  gęstej papki,  którą  uzyskuje się z rozdrobnionej borowiny będącej torfem.

Borowina posiada dużą pojemność cieplną i jest złym przewodnikiem ciepła, dlatego doskonale nadaje się do okładów w celu uzyskania głębokiego przegrzania miejscowego.
 
Z powodu przegrzania tkanek następuje wzrost procesów przemiany materii, uśmierzenie bólu, zmniejszenie napięcia mięśniowego i powiększenie zakresu ruchomości w stawach. Oprócz działania termicznego borowina oddziałuje w sposób mechaniczny wywierając nacisk  masą borowinową na okolicę zabiegu, powodując odpływ krwi żylnej i chłonki przy zastojach obwodowych. Ponadto, drażniący wpływ ocierającej się o skórę borowiny, zbliżony jest działaniem do masażu.
Fakt ten jest wykorzystywany do ułatwiania wchłaniania się różnych stanów wysiękowych. Występujące w masie borowinowej kwasy huminowe, garbniki, żywice, woski, białka, cukry, aminokwasy i inne związki, działają drażniąco, ściągająco i przeciwzapalnie na skórę i błony śluzowe. Te składniki mają korzystny wpływ na korę nadnerczy oraz na czynności wydzielnicze jajników.
 
Pastę borowinową do zawijań stosuje się o temperaturze 40-44°C, czas trwania zabiegu około 30 min., ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie przez lekarza prowadzącego.
 
Wskazania:

  • Choroba zwyrodnieniowa stawów,
  • Stany pourazowe,
  • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK),
  • Schorzenia ginekologiczne i układu moczowego,
  • Nerwobóle,
  • Choroby reumatyczne,
  • Porażenia i niedowłady spastyczne,
  • Rwa kulszowa,
  • Urazowe uszkodzenie nerwów obwodowych.

UWAGA! Wymagane jest zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do skorzystania z zabiegu. Możliwa konsultacja lekarska na miejscu za dodatkową opłatą.

zobacz także

Kąpiel w zawiesinie borowinowej

To rodzaj fizykalnego zabiegu wykorzystujący chemiczne działanie borowiny, zawierającej w swoim składzie kwasy huminowe, humusowe, fulwokwasy, ciała estrogenne, białka, garbniki.

Czas trwania:15min Cena od:40zł
Czytaj więcej
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij