+48 41 33 030 33

Kąpiel w zawiesinie borowinowej

Kąpiel w zawiesienie borowinowej

To rodzaj fizykalnego zabiegu wykorzystujący chemiczne działanie borowiny, zawierającej w swoim składzie kwasy huminowe, humusowe, fulwokwasy, ciała estrogenne, białka, garbniki.

 

W takcie zabiegu dochodzi do stopniowego przegrzewania ciała, a następnie do silnego pocenia się bez jednoczesnego odczucia nagłego gorąca. Przegrzanie tkanek przyśpiesza przemianę materii wpływając tym samym  na regenerację komórek poprzez zwiększone odżywienie i dotlenienie. Kąpiel w zawiesinie borowinowej wywołuje przekrwienie  głęboko położonych mięśni, powodując ich rozluźnienie - usuwając ból powstały wskutek wzmożonego napięcia mięśni.

Podczas kąpieli dochodzi również  do szybszego wydalania toksycznych  substancji metabolizmu komórkowego i zachodzą procesy odkwaszania mające właściwości przeciwzapalne.

 

Temperatura kąpieli  wynosi 35-37  C, czas zabiegu 15 min., częstotliwość: codziennie lub co drugi dzień.

 

Wskazania:

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Stany pourazowe

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK),

Schorzenia ginekologiczne i układu moczowego,

Nerwobóle

zobacz także

Zawijanie częściowe borowinowe

Zabieg wykonuje się z pasty borowinowej w postaci  gęstej papki,  którą  uzyskuje się z rozdrobnionej borowiny będącej torfem.

Czas trwania:30min Cena od:60zł
Czytaj więcej
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij