+48 41 33 030 33

Bieżnia antygrawitacyjna

Bieżnia antygrawitacyjna

Bieżnia antygrawitacyjna to urządzenie wykorzystujące unikalną  technologię różnicy  ciśnień  powietrza  opracowanej  przez  NASA, posiadające szeroki zakres zastosowań. Kompleksowość urządzenia jest imponująca, a jej działanie doceniane na całym świecie, zarówno w sporcie jak i w dziedzinie rehabilitacji, wellness czy też modelowaniu sylwetki. 

Urządzenie wykorzystywane jest przede wszystkim w rehabilitacji. Bieżnia antygrawitacyjna umożliwia osobom po kontuzji, urazie lub zabiegu chirurgicznym w obrębie kończyn dolnych czy kręgosłupa wczesne wdrożenie rehabilitacji, co skutkuje odzyskaniem prawidłowego wzorca chodu i zakresu ruchów, jednocześnie zapobiegając skutkom unieruchomienia, w tym spadkowi siły mięśniowej. Bieżnia ta sprawdza się również u pacjentów neurologicznych, z osłabioną koordynacją nerwowo-mięśniową. Urządzenie można stosować również w utrzymywaniu i rozwoju sprawności fizycznej u starszych pacjentów, zwłaszcza u tych z rozwiniętymi zmianami osteoporotycznymi. Dodatkowo, dzięki pracy aparatu ruchu w warunkach odciążenia ciała, nawet do 80 %, następuje redukcja odczuć bólowych pacjenta podczas treningu, tym samym niwelując ryzyko utrwalenia patologicznych wzorców ruchowych czy nieprawidłowej kompensacji funkcjonalnej.

W zakresie sportu i fitnessu bieżnia antygrawitacyjna umożliwia prowadzenie dłuższych i bardziej intensywnych treningów z przekroczeniem bariery szybkości. Regularne ćwiczenia na urządzeniu powodują poprawę wydolności tlenowej, rozwinięcie i utrzymanie idealnej kondycji oraz wydłużenie kroku biegowego. Dodatkowe opcje bieżni antygrawitacyjnej umożliwiają trening interwałowy, wzakresie ruchów bocznych oraz bieg pod górę w 15 % nachylenia powierzchni.

Trening biegowy na bieżni antygrawitacyjnej z powodzeniem może być stosowany również u osób z dużą nadwagą. Ćwiczenia wpływają na poprawę procesów metabolicznych, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, poprawiają wydolność tlenową oraz rozwijają i utrzymują kondycję ćwiczącego. Jednocześnie intensywny trening bez obciążenia narządu ruchu pozwala na zminimalizowanie ryzyka kontuzji, częstego u osób niewytrenowanych, rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną.

zobacz także

Zdrowy Kręgosłup

ćwiczenia prowadzone w formie zajęć grupowych mające na celu poprawę trofiki mięśni oraz czucia prawidłowej postawy ciała. Trening stanowi zarówno profilaktykę, jak i terapię bólu pleców. Pozwala na przywrócenie optymalnej elastyczności przykurczonych tkanek i zwiększa zakres ruchomości w poszczególnych stawach. Szczególną uwagę poświęca się wzmacnianiu mięśni określających ułożenie miednicy m. in. pośladkowych, brzucha i bioder oraz mięśni głębokich odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa. Czas zajęć: 30 minut. Częstotliwość: codziennie lub co drugi dzień.

Czas trwania:30min Cena od:25zł

Kinezyterapia indywidualna

Czas trwania:30min Cena od:75zł
Czytaj więcej

Kinezyterapia grupowa w basenie

Czas trwania:30min Cena od:30zł
Czytaj więcej

Kinezyterapia indywidualna w basenie

Polega na stosowaniu przez fizjoterapeutę metod kinezyterapeutycznych dobieranych indywidualnie do potrzeb, w oparciu o stan zdrowia.

Czas trwania:30min Cena od:50zł
Czytaj więcej
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij