+48 41 33 030 33

POOL OCH SAUNARIUM

POOL OCH SAUNARIUM

Poznaj basen oczyszczany nanosrebrem, odpręż się w jacuzzi, skorzystaj z jednej z czterech wyjątkowych saun, przejdź się po uzdrawiającej ścieżce Kneippa. Strefa jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich gości Hotelu**** Bristol Art&Spa oraz Bristol Aparthotel. 

Cennik dla pozostałych osób:

od poniedziałku do czwartku

od 11.30 do 15:00 25zł/90min/os  /basen i jacuzzi/

od 15:00 do 22:00 30zł/90min/os /basen, jacuzzi i strefa saun/ 

w piątek

od 11:30 do 15:00 45zł/90min/os /basen, jacuzzi/

od 15:00 do 22:00 55zł/90min/os /basen, jacuzzi i strefa saun/ 

w soboty i niedziele

od 11:30 do 22:00 55zł/90min/os /basen, jacuzzi i strefa saun/ 

KARTNETY:

Karnet 12 godzin basen + sauny – 180 zł 

Karnet 12 godz basen + jacuzzi – 160 zł 

Karnet 12 godz na basen i salę cardio – 250 zł 

Karnet 12 godz na basen, sauny i salę cardio – 280 zł 

Aquafitness 6 zajęć – 90 zł

Aquafitness 12 zajęć – 150 zł

Kinezyterapia w basenie 5 zajęć – 100 zł

Bieżnia antygrawitacyjna – 6 zajęć – 140 zł

Bieżnia antygrawitacyjna – 12 zajęć – 250 zł

Basen

Nowoczesne technologie oczyszczania wody, efektywność filtrowania i dezynfekcji przy użyciu nanosrebra zapewnia kąpiącym się komfort i bezpieczeństwo pod względem zdrowotnym. Srebro to naturalny środek bakteriobójczy i leczniczy. Zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów oraz nie podrażnia oczu. Tuż przy basenie znajduje się 8 osobowe jacuzzi z gorącą wodą. 

Saunarium

Nasze saunarium to strefa czterech saun. Sauna fińska, BIO, infrared oraz parowa są dostpne dla gości od 15:00 w dni powszednie i od 8:00 w weekendy i święta. Uzupełnieniem strefy jest beczka z zimną wodą do schłądzania ciała po seansach oraz wytwornica lodu.

Noce Saunowe

W każdy przedostatni piątek miesiąca organizowane są noce saunowe.  W trakcie wieczoru odbywają się ceremonie naparzania w saunie fińskiej prowadzone przez profesjonalnhych saunmistrzów. Wieczór trwa od 22:00 do 02:00. a udział w nim wymaga wcześniejszego zakupu.

Bilety można kupować w recepcji medical, recepcji głównej lub na stronie internetowej: SKLEP ONLINE

Informacje : tel 41 330 30 33 wew. 1 lub email: recepcja_spa@bristolbusko.pl

Wieczór przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, a w trakcie jego trwania obowiązują zasady poprawnego saunowania.

Saunowy Savoir Vivre

 

Sauny to miejsce wyjątkowe i obowiązują w nich zasady, do których każdy odwiedzający powinien się stosować.

  1. Jest to strefa odprężenia, zachowaj w niej ciszę.

  2. Zanim wejdziesz do sauny weź letni prysznic i wytrzyj ciało do sucha

  3. Przed wejściem do sauny rozbierz się ze stroju kąpielowego, kąpielówek lub spodenek, zdejmij klapki, biżuterię i zegarek.

  4. Do saun  fińskiej, infrared i biosauny wejdź owinięty ręcznikiem lub pareo, usiądź na drugim ręczniku tak aby ciało nie miało kontaktu z drewnianymi ławami /również stopy/ Do sauny parowej wchodź nago spłukując miejsce do siedzenia przed i po seansie.

  5. W trakcie seansu odpręż się i nie rozmawiaj, jeśli chcesz polać piec wodą w saunie fińskiej zapytaj o zgodę współsaunujących.

  6. Po seansie, który powinien trwać do ok 15min w pierwszej kolejności weź nago letni prysznic i dokładnie zmyj pot ze skóry, dopiero  potem skorzystaj z beczki schładzającej

  7. Po seansie konieczny jest odpoczynek, niech trwa on minimum tyle czasu ile trwał seans.

Zalety korzystania z sauny:

Oczyszczenie organizmu z toksyn, pobudzenie krążenia, poprawa przemiany materii, regeneracja układu nerwowego, ograniczenie bólu poprzez redukcję napięcia mięśni, redukcja cellulitu, poprawa odporności organizmu, redukcja stresu i odprężenie

Przeciwwskazania:

Gorączka i infekcja organizmu, niewydolność krążenia, padaczka, nowotwory, infekcje skóry, niewydolność nerek, jaskra

 

Dlaczego powinniśmy saunować bez strojów kąpielowych?

W trakcie kąpieli cieplnej w saunie gruczoły potowe zaczynają wydzielać pot. Wraz z nim organizm wydala wiele niechcianych składników (toksyny, mocznik i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia).

Stroje kąpielowe, wykonane ze sztucznych materiałów, zatrzymują w otwartych porach naszej skóry składniki, które organizm chce wydalić co po pierwsze może powodować poparzenie miejsc intymnych a po drugie w połączeniu z wysoką temperaturą w saunie sprzyja rozwojowi bakterii wprost na naszej skórze.  Toksyny dodatkowo wchłaniają się w strój kąpielowy i na nim roznoszone są do jacuzzi, basenu czy np. leżaka. 

Den här webbplatsen använder COOKIES

Genom att surfa på den här sidan accepterar du vår cookies policy enligt dina webbläsarinställningar Läs mer om Sekretesspolicy.

OK, stäng