выставка

Grzegorz Drozd Alicja Łukasiak  WIECZNE LATO 

выставка

Grzegorz Drozd Alicja Łukasiak  WIECZNE LATO 

 

To kolejny pokaz Alicji Łukasiak i Grzegorza Drozda będący efektem nomadycznej wędrówki po Azji Południowo -Wschodniej, którą realizowali w ostatnich sześciu latach. Jak mówią, symbolicznie opuścili kulturę zachodu, aby zaczerpnąć inspiracji nieznanymi kulturami oraz naturą.
Żyli i pracowali w specjalnie do tego celu zbudowanym mobilnym studiu, które pozwoliło im dotrzeć do ciekawych miejsc i ludzi. Efekty tego procesu zobaczymy na pokazie zbudowanym na zasadzie anektacji przestrzeni posiadającej wyraźny i określony charakter. Miejscem tym jest luksusowy Hotel Bristol Busko-Zdrój, będący hotelem, sanatorium oraz spa. Jego właścicielom, Dorocie i Tomaszowi Tworek zależy, aby
terapia stała się sztuką a sztuka rozbudziła w nas to co najlepsze.
Wieczne Lato, to pokaz wchodzący w relację z kolekcją sztuki wypełniającą Hotel Bristol Art&Medical SPA. Jego tytuł, zawiera w sobie tęsknotę oraz pragnienie. Jest opowieścią o czasie i sposobach jego pojmowania. Przenosi tam gdzie jest błękit nieba, ciepła morska woda i tropikalna roślinność. Wydobywa naszą wyobraźnię z wąskich korytarzy ulic, nocnego nieba bez gwiazd, do miejsc, gdzie odnajdziemy harmonię. Ukazuje wartość kontaktu z naturą i mówi o radości z powrotu do ,,wielkiego ogrodu”.
W krainie wiecznego lata, pojawią się jednak ciemne chmury i chłodne dni. To dzięki nim po raz kolejny doświadczymy refleksji nad stanem środowiska i aktywnością człowieka.
Twórczość Alicji Łukasiak i Grzegorza Drozda zdominowana została kultem natury. Ich prace są demonstracją powrotu do pracy manualnej oraz procesu twórczego wynikającego z fizycznego doświadczania.

Wystawa organizowana przez Fundację Nowa Przestrzeń Sztuki oraz Hotel Bristol Art&Medical SPA w ramach cyklu ART Bristol

 

Alicja Łukasiak (ur.1975)

Mieszka w Warszawie oraz w Azji Południowo-Wschodniej. Artystka zainteresowana naturą, w której analizuje człowieka jako gatunek dominujący. Z jednej strony ukazuje jego destrukcyjny wpływ na środowisko, a z drugiej, stara się ukazać piękno i różnorodność życia. Życie jest dla niej zagadkowym fenomenem a twórczość artystyczna formą emocjonalnej opowieści. W jej pracach fauna i flora ulegają personifikacji, dzięki której owady czy rośliny podlegają prawom narzuconym przez nadrzędną formę egzystencji człowieka. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS wn Lublinie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Wyszehradzkiej. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Od 2003 współtworzy wraz z Grzegorzem Drozdem projekt Zmiana Organizacji Ruchu (ZOR)

www.zorfoundation.org

 

Grzegorz Drozd (ur. 1970)

Mieszka w Warszawie oraz w Azji Południowo-Wschodniej. Artysta wszechstronny, czujny obserwator rzeczywistości, którą opisuje własnym językiem, budując niewygodne i zaskakujące sytuacje, często bez scenariusza. Gracz z konwencją i rytuałem, wyprowadzający sztukę z nawiasu umowności. Manipulator, na własne konto deklarujący: „artysta to dla mnie banita społeczny i przestępca”. Twórca relacyjny, partycypacyjny, autor dzieł będących wehikułem osobistych emocji. W 2010 roku symbolicznie „opuścił” kulturę zachodu, kierując swą nomadyczną wędrówkę w stronę dalekiego południa Azji, poszukując „Utraconego Raju”. Od tego czasu porusza się ,,w przestrzeni kulturowo otwartej”. W latach 1992-1995 studiował na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. W 2007 ukończył Wydział Malarstwa i Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Brał udział w kilku rezydencjach artystycznych, kilkukrotnie otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2003 współtworzy z Alicją Łukasiak projekt Zmiana Organizacji Ruchu (ZOR)

www.grzegorzdrozd.eu

 

Do góry nogami z Pałacu Kultury, Magazyn Sztuki

http://www.magazynsztuki.eu/rozmowy-o-przestrzeni/do-gory-nogami-z-palacu-kultury/

Teraz Polska, czyli lot na stojąco

Grzegorz Drozd, Alicja Łukasia, Obieg Nr 2/2016

http://obieg.u-jazdowski.pl/azja/teraz-polska--czyli-lot-na-stojaco

17 Słońc, olej na płótnie, Grzegorz Drozd, 2014

Martwa Natura GMO, ceramika, metal, drewno,Alicja Łukasiak, 2017

Plastik, tempera na papierze, Alicja Łukasiak, 2014

Pejzaż australijski, olej na płótnie, Grzegorz Drozd, 2014

Pokój 210

W ramach wystawy Wieczne Lato, Grzegorz Drozd zaaranżował  pokój 210 w sposób specjalny. Oprócz prac malarskich znajdziemy w nim obiekty rzeźbiarskie.

Cykl ten spięty jest tytułem ,,Temperatura Ciał" 

Zmysłowe, figuratywne, pastelowe kompozycje pełne są ciepłych barw a grupowe zabawy ceramicznych figurek wprowadzają  humorystyczny akcent...czytaj dalej

 

Wystawa Wieczne Lato, Alicja Łukasiak, Grzegorz Drozd

Этот веб-сайт использует куки.

По его просмотр вы принимаете наши Cookies политики, в соответствии с настройками браузера. Więcej w Polityce prywatności.

ОК, закройте