+48 41 33 030 33

naturalne metody leczenia

Wody siarkowe

naturalne metody leczenia Wody siarkowe

Busko-Zdrój to uzdrowisko bogate w źródła wody siarkowej, słynące z wykorzystania tego naturalnego surowca w procesie rehabilitacji. Charakterystyczna dla kąpieli siarczkowych i kuracji pitnych woda o odczynie lekko kwaśnym pobudza i regeneruje skórę, a także znacząco redukuje uczucie stresu i wzmacnia odporność organizmu.

PONAD 150 LAT TRADYCJI

Siarka jako składnik leczniczych kąpieli jest znana już od ponad 150 lat. Woda siarkowa, którą wykorzystujemy podczas zabiegów w Hotelu Bristol Art&Medical SPA, dostarczana jest bezpośrednio z pobliskiego odwiertu w Lesie Winiarskim przez pracowników Uzdrowiskowego Zakładu Górniczego.

Jeden składnik, wiele zalet

poznaj lecznicze właściwości kąpieli siarkowych

Kąpiele siarkowe każdego roku stanowią ponad połowę wykonywanych zabiegów w uzdrowiskach Buska-Zdroju. Woda siarkowa wpływa pozytywnie na naskórek, zmiękczając go i pobudzając komórki do przebudowy. Pomaga walczyć z łuszczycą, nadmiernym rogowaceniem skóry i wypryskami. 
Kąpiele siarkowe, przyspieszające odbudowę chrząstki stawowej, polecane są szczególnie w przypadkach leczenia chorób reumatycznych, zwyrodnień stawów, dyskopatii oraz podczas rehabilitacji po urazach narządów ruchu.
Siarka wpływa pozytywnie także na układ krwionośny - chroni przed miażdżycą i powikłaniami naczyniowymi w cukrzycy.

ZŁOTA WODA

Kąpiele siarkowe, przyspieszające odbudowę chrząstki stawowej, polecane są szczególnie w przypadkach leczenia chorób reumatycznych, zwyrodnień stawów, dyskopatii oraz podczas rehabilitacji po urazach narządów ruchu. Siarka wpływa pozytywnie także na układ krwionośny - chroni przed miażdżycą i powikłaniami naczyniowymi w cukrzycy.

Czytaj więcej

kuracje pitne

naturalne leczenie i rehabilitacja

Cudowne właściwości siarki są wykorzystywane w  sanatorium Bristol Art&Medical SPA do przeprowadzania zabiegów i kuracji pitnych o działaniu przeciwzapalnym, przeciwreumatycznym, odtruwającym i regeneracyjnym.

Woda siarkowa zawiera minimum 1mg siarkowodoru oraz ważne dla organizmu pierwiastki łatwiej przyswajalnej postaci. Kuracje pitne obniżają stężenie cholesterolu i trójglicerydów. Regularne picie wody siarkowej pomaga uzupełnić niedobory minerałów oraz zlikwidować uciążliwe problemy skórne.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij